Akasya Acıbadem'de 400 bin TL'ye!


Akasya Acıbadem'de 400 bin TL'ye!

Akasya projesinde 2009 yılı içinde satışa sunulan Koru ve Göl etaplarının satışı tamamlanmak üzereSAF Gayrimenkul tarafından İstanbul Acıbadem'de hayata geçirilen Akasya projesinde 2009 yılı içinde satışa sunulan Koru ve Göl etaplarının satışı tamamlanmak üzere. Projenin son etabını oluşturan Kent projesinin ise 2010 yılında satışa çıkması bekleniyor. 

SAF Gayrimenkul'un projesi olan Akasya Acıbadem'de, Kent ve Göl etaplarındaki farklı yaşam alternatifleri sunan az katlı bloklar ve kuleler yeni sahiplerine kavuşmaya devam ediyor. Kentin merkezinde, kentin dışına çıkmadan şehir hayatının tüm güzelliklerinin yaşanabileceği bir noktada konumlandırılmış olan Akasya projesi, konut sahiplerine doğanın dinginliğini ve şehrin enerjisini hissettirecek benzersiz bir proje olarak dikkat çekiyor. 

Krizin etkilerinin gayrimenkul sektöründe devam etmesine rağmen, 2009 yılının Akasya Acıbadem için çok iyi bir başlangıca sahne olduğunu belirten SAF Gayrimenkul Genel Müdürü Oray Demirel “Koru etabımızın satışı çok kısa bir sürede tamamlandı. Bu etapta karşılaştığımız yoğun talep Göl etabında da devam edince, altı ay gibi kısa bir sürede iki etabımızdaki toplam 888 evin yüzde 90'ının satışını tamamlamış olduk. Bu da gösteriyor ki, ekonomik bir kriz yaşıyor olsak da, iyi ve kaliteli projeler kendi müşterisini oluşturabiliyor” dedi.

Gayrimenkulun Türkiye'de hâlâ en güvenilir yatırım araçlarından biri olarak görüldüğünü de belirten Demirel “Akasya, çağdaş mimarisi, sağladığı sosyal olanaklar ve doğayla bütünleşik yaşam alanlarının yanı sıra şehir merkezine ve bağlantı yollarına olan yakınlığı ile yatırımcıların da dikkat çekiyor. Kısa bir süre sonra kentin çekim merkezi haline geleceğiz. Projemizde yer alan alışveriş merkezi, amfitiyatrolarımızda düzenlenecek etkinlikler ve kumsallı havuzumuz gibi farklı sosyal olanaklarımız benzersiz mimari yapımızla birleşince, Akasya Acıbadem'de yaşamanın ayrıcalığı da gözler önüne serilecek. Bu doğrultuda, 2010 yılında satışa çıkacak olan son etabımızın da aynı ilgiyle karşılanacağını düşünüyoruz” dedi.   

Mayıs 2009 sonunda lansmanı  yapılan Akasya Acıbadem projesinde önce 430 konuttan oluşan Koru etabı, ardından da 458 konuttan oluşan Göl etabı satışa sunuldu. Aralık 2009 itibariyle, 888 konutun % 90'ı sahiplerine kavuştu. Temelleri atılan ve hızla yükselmeye başlayan Akasya projesinde Kent etabının Mayıs 2011, Göl etabın ise Aralık 2011'de teslim edilmesi hedefleniyor. 
 
Türk ailesi büyük evden vazgeçemiyor

SAF Gayrimenkul satış ve pazarlama departmanı tarafından, Haziran – Aralık 2009 tarihleri arasında Akasya Acıbadem'in ev sahipleri ve potansiyel müşterileri arasında yapılan yapılan analiz çalışmaları Türk alilelerinin büyük evlerden vazgeçemediğini gösteriyor. Akasya Acıbadem projesinden ev satın almak üzere gelen ziyaretçilerin  yüzde 66'sı 3+1 ve 4+1 evlerle ilgileniyor.

Akasya Acıbadem projesi, az katlı bloklar ve kulelerden oluşuyor. 70 metrekare ile 350 metrekare arasında değişen boyutlardaki evler, 1,5+1'den 4,5+2 penthouse yaşamına kadar farklı konseptler sunuyor. Şu anda satışları devam eden Akasya Göl etabı 458 adet konuttan oluşuyor ve 3 ila11 kat arasında değişen 13 blok halinde sunuluyor.

Ayrıca etabın  36 katlı kulesinde de farklı büyüklüklerde tasarlanmış alternatifler bulunuyor. 12. kattan sonra deniz manzarası bulunan ve Adalar'ı gören kulenin 35. ve 36. katlarında “Penthouse evler” yer alıyor. 

Mühendislerin tercihi Akasya oldu

Gerek Akasya Tanıtım Ofisi'ni ziyaret eden potansiyel alıcılar, gerekse Akasya'dan ev satın alanlar arasında ilk sırada yüzde 27'lik bir oran ile mühendisler bulunuyor. Üst düzey yöneticiler, firma sahipleri ve emekliler de projeden ev almayı tercih eden grupların başında geliyor.

İstanbul Akasya'yı sevdi

Akasya projesi, Marmaray Metro bağlantısından ötürü İstanbul'un değişik bölgelerinden ziyaretçi alıyor.

Şehrin merkezinde konumlandırılan Akasya Acıbadem, Avrupa ve Asya yakalarının bağlantı noktasında, çevreyolu ve Boğaziçi Köprüsü'ne yakınlığı ile dikkat çekiyor. Proje, 2010'da tamamlanması beklenen Marmaray Metrosu'na özel bir tünelle de bağlanarak konut sakinlerine metroya yürüme mesafesi ile ayrı bir ulaşım kolaylığı sunuyor.

Bu nedenle ev satın alanlar arasında Üsküdar ve Kadıköy ilçesinde yaşayanlar yüzde 61'le başı çekse de, proje, Avrupa Yakasındaki Beşiktaş, Şişli ve Sarıyer gibi ilçelerde yaşayanlar tarafından da ilgi görüyor. 

Akasyalılar evlerine taşınmayı bekliyor

Ev satın alanların yarısından fazlası mavi ve yeşilin modern bir yaşam ile birleştiği Akasya Acıbadem projesinde “yaşamak” için alırken, aynı zamanda evlerinin ileride iyi bir yatırım olarak da değerlendirebileceğini düşünüyor. 

400 bin TL'den başlayan fiyatlar ve cazip ödeme planlarının sunulduğu Akasya projesinde, birçok bankadan konut fiyatının tamamına kredi kullanılabiliyor. 60 aya 0.90, 120 aya ise 0.95 faiz oranı uygulanıyor. Ayrıca, peşin ödemelerde cazip indirimler yapılıyor.

Şu anda satışları devam eden Akasya Göl Evleri'nden almak isteyenler, Acıbadem'de bulunan tanıtım ofisini ziyaret ederek, aynı zamanda örnek daireleri görme fırsatı buluyorlar. 

0216 428 31 32

www.ak-asya.com
[email protected]

Projeden görüntüler için tıklayınız...Önerilen Bağlantılar : Yeni konut projeleriHemen Teslim 4 proje